Kanon Terapie Naturalne

Nakarm Swój Wewnętrzny Konflikt

„Demony to nie są realnie istniejące, wielkie, czarne budzące przerażenie potwory. Demonem jest wszystko to, co uniemożliwia nam wyzwolenie”.
Fragment z książki “Nakarmić Swoje Demony – Starożytna Wiedza Rozwiązywania Wewnętrznego Konfliktu” Lama Tsultrim Allione

Przygotowania

Karmienie demona trwa mniej więcej pół godziny. Znajdź wygodne miejsce, w którym będziesz czuł się bezpiecznie. Zadbaj, by nikt ci wtedy nie przeszkadzał. Najlepiej robić to z samego rana, przed innymi zajęciami, ale każda inna spokojna pora też jest dobra. Ustaw naprzeciwko siebie dwa krzesła albo dwie poduszki: jedną dla siebie, drugą dla demona i sprzymierzeńca. Zapewne podczas praktyki zechcesz mieć zamknięte oczy, więc miejsca do siedzenia powinny być dostatecznie blisko, żebyś mógł się łatwo przesiąść. Zamknięcie oczu pomaga skupić się i zachować uważność podczas wyobrażonego spotkania z demonem. Ale może się też zdarzyć, że zanim nauczysz się całej procedury na pamięć, będziesz musiał zerkać na kartkę ze skróconą wersją pięciu kroków (znajdziesz ją w Dodatku na końcu książki).

Po każdej sesji warto robić notatki. Najlepiej mieć oddzielny zeszyt do opisywania pracy z demonami, ale wystarczy też każdy inny notes (więcej na temat prowadzenia takiego dziennika znajdziecie na str. Xx-xx). Osoby mające własny pokój mogą wydzielić sobie stałe miejsce na medytację, umieścić tam poduszki, a obok położyć dziennik, żeby wszystko było gotowe do następnej sesji.

Dziewięć relaksujących oddechów

Usiądź na jednym z krzeseł (lub na poduszce) i zamknij oczy.
Weź dziewięć głębokich oddechów „do brzucha”, poczuj, jak brzuch wypełnia się powietrzem. Możesz położyć sobie dłonie na brzuchu, żeby zauważyć jego podnoszenie się i opadanie. Dzięki temu twój oddech będzie naprawdę głęboki, co pomoże ci się rozluźnić.
Przy trzech pierwszych oddechach wyobraź sobie, że twój wdech wędruje do miejsc, w których utrzymujesz fizyczne napięcie, a każdy wydech to napięcie zabiera.
Przy trzech kolejnych oddechach wyobraź sobie, że twój wdech wędruje do miejsc, w których utrzymujesz emocjonalne napięcie, a każdy wydech to napięcie zabiera.
Przy trzech ostatnich oddechach wdychaj powietrze do miejsc, w których utrzymujesz napięcie mentalne/umysłowe, czyli na przykład troski, myśli o tym, co musisz zrobić, lęki, że coś ci się nie uda. Z każdym wydechem uwalniaj z siebie to napięcie.

Tworzenie motywacji

Po dziewięciu rozluźniających oddechach, gdy jesteś spokojny i przytomny, skup się przez chwilę nad swoim motywem do podjęcia tej praktyki. Proponuję, byś robił to dla dobra wszystkich istot, byś wywołał w sobie głębokie, szczere pragnienie uwolnienia siebie i innych od cierpienia. Taka motywacja jest bardzo ważna, gdyż skupiamy się wtedy na współczuciu, a nie na potrzebach ego – w naszym działaniu chodzi nie tylko o nasz osobisty interes, lecz także o większe dobro.

Wywołanie na samym początku właściwej motywacji jest bardzo ważne. Wielki tybetański nauczyciel z XIX wieku, Patrul Rinpocze powiedział:

Co sprawia, że jakiś czyn jest dobry albo zły?

Nie to, jak wygląda, nie to, czy jest wielki czy mały,

Ale stojąca za nim zła lub dobra motywacja.

Gdy przestajemy koncentrować się jedynie na własnych demonach, dużo skuteczniej pomagamy sobie i innym. Przed rozpoczęciem praktyki postaraj się wzbudzić w sercu pozytywną motywację, poczuj, że robisz to nie tylko dla siebie, ale i dla świata. W buddyzmie nazywamy to formułowaniem altruistycznej intencji, dzięki której cała praktyka ma jeszcze większą moc.

 

Wsparcie
Równowaga
Harmonia
Spokój

Ważne informacje

Uwaga

Produkty oferowane w firmie KANON TERAPIE NATURALNE nie są lekami. Nie zastępują lekarstw przepisanych przez lekarza, ale poprzez dostarczenie wysokowartościowych suplementów odżywczych wzmacniają efekty leczenia każdą metodą. Suplementy nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Środki, metody i techniki zawarte na stronie internetowej firmy Kanon Terapie Naturalne nie są dodatkiem ani substytutem dla profesjonalnej opieki medycznej. Nie wolno leczyć poważnych schorzeń medycznych bez konsultacji z lekarzem.

Dzieląc się informacjami z Tobą, nie odpowiadam za zmiany, jakie spowoduje korzystanie z opisanych tu metod. Odpowiedzialność spada wyłącznie na Ciebie. Podejmujesz ją w momencie, w którym zdasz sobie sprawę, że dysponujesz mocą zmiany własnego życia!

Przeciwskazania do stosowania Biorezonansu, Metody Dr Volla, VegaTestu i EkspresTestu:

  • wszczepiony rozrusznik serca
  • znaczące uszkodzenia skóry
  • kobiety w ciąży (przyczyny prawne)
  • padaczka

Osoby leczące się w poradni zdrowia psychicznego winny zgłaszać ten fakt przed umówioną wizytą!

Zapraszam

W czym mogę pomóc?